TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik Özellikler
Ürün yapısı: Polimer ve sıvı kristaller cam içinde kapsüllenir. Camın her iki yüzü şeffaf, ITO kaplamalıdır. Her iki ITO kaplamaları, camın kenarlarından birine sabitlenen düz bir elektrikli busbara bağlanır.

Güç açıkken, sıvı kristaller hizalanır ve ışık SB Glass® filminden iletilir ve cam transparan hale gelir.

SB Glass® filmi güç kaynağından kapatıldığında, sıvı kristaller film yüzeyinde dağılır ve bu sayede opak görünüm elde edilir. Bu durumda akıllı film yarı saydamdır ve camın her iki tarafında da görüş engellenir.

Kurulum için gerekli ekipmanlar

* Pencere kazıyıcı / jilet
* Nitril eldiven ( Pudrasız Latex )
* Sıvı cam temizleyici
* İzopropil alkol
* 18 lik elektrik kabloları
* Nötr cam silikon ( Dowsil 791 T – Asit bazlı olmayan )
* Mikrofiber bez
* Yumuşak uçlu Çek-pas
* Bakır bant
* Havya
* Kurşunsuz lehimteli

Önemli Not

Kurulum yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır. Temizlik önceden yapılmalı, montaj sırasında su ya da herhangi bir sıvı kullanılmamalıdır.

Filmin dış boyutlarının uygulandığı camdan 2-3 mm daha kısa olması önerilir.

Elektrik iletkenli busbar şeridi etrafındaki iletken olabilecek nesnelerle temas etmemelidir. Montaj sonrası açıkta kalan tüm kabloların elektrik çarpması veya yangın olasılığını ortadan kaldırmak için yeterince izole edildiğinden emin olunmalıdır. Montaj uygulamaları eğitimli personel tarafından yapılmalıdır. İşin uzmanlarınca yapılmayan hatalı uygulamalardan şirketimiz sorumlu olmayacaktır.

Montaj Önerileri:

* Uygulamaya hazır oluncaya kadar koruyucu filmi sökmeyiniz.
* SB Glass® akıllı filmi eğmeyin, bükmeyin veya katlamayınız.
* Delaminasyondan kaçınmak için uygulama sırasında kenarlara özen gösteriniz.
* SB Glass® akıllı filmi uygularken daima Nitril eldiven ( Pudrasız Latex ) kullanınız.

Kurulum:

1) Cam yüzeyi pürüzsüz hale getirmek için geniş cam jileti ve izopropil alkol kullanın.
2) Cam yüzeyini cam temizleyici ile ve ardından bir kez daha izopropil alkolle temizleyin ve kurumasını bekleyin.
3) Ruloyu paketten çıkarın.
4) Test etmek için SB Glass® filmi elektriğe bağlayın.
5) Filmin yapışkanlı yüzeyinden 50 ila 60 mm kadar koruyucu film tabakasını hafifçe sıyırın.
6) Camın üstüne hizalayın ve SB Glass® filmi cam yüzeyine uygulayın, akıllı filmin uygulanacak cam yüzeyinden 2 - 3 mm daha kısa olması gerektiğini unutmayın.
7) İlk hizalamayı sabitleyin ve şimdi filmi uygulamak için yumuşak uçlu çek-pas kullanın.
8) Yanlara doğru çek-pas ı kaydırın ve hava kabarcıklarını önlemek için uygulamayı yavaşça yapın ve her seferinde daha fazla koruyucu filmi serbest bırakıp yapıştırdıkça yavaş yavaş çekin.
9) Uygulama tamamlandıktan sonra dış koruyucu filmin tamamını yavaşça sıyırın.
10) SB Glass® filminin tüm kenarlarını uygun bant ve Nötr cam silikon ( Dowsil 791 T – Asit bazlı olmayan ) sızdırmazlık maddesi ile izole edin ve SB Glass® filmi elektriğe bağlayın.

SB Glass® akıllı film üzerinde elektrostatik bir tabaka ile birlikte gelmektedir. Montaj için herhangi bir su veya kimyasal madde kullanmamanız gerekir. Kullanıldığı takdirde filmin yapışkan yüzeyine zarar gelebilir.

Önemli Uyarı:
Bakır iletken busbar şeritleri korumak için plastik bazlı veya başka bir yalıtım malzemesi kullanabilirsiniz. Tüm kenarlar için, çok ince bir Nötr cam silikon (Dowsil 791 T – Asit bazlı olmayan )uygulanmasını veya koruma için 3M tutkal bandı kullanılmasını önemle tavsiye ederiz. Temizlik için ise sadece nemli bir mikfofiber bez kullanınız.

UYARI-Daha yüksek bir sigorta değeri kullanmayın! Akıllı Film ve transformatörün doğru şekilde korunması için sigorta derecesi önemlidir.

Bakır iletken busbarların olması gereken konumu:

SORUN GİDERME

SB Glass® filmi maksimum 48 Volt ve 50 Hz’de çalışır. Daha yüksek voltaj ve frekans kalıcı hasara neden olabilir. Sorun giderme ve elektrik servisi bu belgeyi okuyan ve anlayan sertifikalı bir elektrikçi tarafından yapılmalıdır.
1. Gücü açın. SB Glass® filmlerin çalışır durumda olduğundan ( transparan ) emin olun.
2. Elektrik akımı alınamıyorsa şalteri kontrol edin. Eğer şalterde akım yoksa yenisi ile değiştirin
3. Elektrik akımı alınamıyorsa duvar prizini kontrol edin. Gerekiyorsa prizi değiştirin.
4. Elektrik akımı alınamıyorsa transformatöre girişleri ve duvar prizi ile arasındaki bağlantı kablolarını kontrol edin.
5. Transformatörden çıkan elektrik akımı SB Glass® filmine ulaşmıyorsa transformatördeki sigorta atmış olabilir. Sigortaları elektronik tedarik mağazalarında bulunan aynı boyut ve özelliklere göre değiştirin.